Mardin’in Midyat ilçesinde Azim-Der’in organizesiyle düzenlenen mevlit etkinliğine halkın yoğun katımı oldu. 7’den 70’e binlerce peygamber sevdalısı mevlit alanında buluştu.

Mevlit etkinliğinin en renkli ve coşkulu konukları şüphesiz çocuklar oldu. Mevlit etkinliğine ellerinde bayrak, alınlarında kelime-i tevhit bandajlarıyla gelen Peygamber sevdalısı çocuklar büyük bir heyecan ve coşku yaşadılar.
Peygamber Efendimizin çok sevdiği çocuklar, onu anlama ve sünnetini yaşama etkinliğine katılarak hem eğlendiler hem de efendimize olan sevgiye ve muhabbete şahitlik ettiler.

Etkinliğe katılan çocuklardan Muhammed Aşkın ”Bugün Peygamberimizin mevlidi için bir araya geldik. İslam davetine geldik. Buraya geldim, çok mutluyum. Nasıl ki Müslümanlar Hacca gidince bir araya geliyorlar. Mevlit etkinlikleri de Müslümanları bir araya getiriyor. İlahi sanatçılarımıza ve gelen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

Çocuklardan Muhammed Yılmaz ise ”Müslümanlar bir araya geldiği için bu etkinlik çok güzel. Etkinliği yapanlardan Allah razı olsun.” Dedi Ahmet adlı küçük peygamber sevdalısı ise etkinliğin çok güzel olduğunu ve her zaman geleceğini söyledi. (Süleyman Tunç/Cihat Şayık-İLKHA)

Peygamber sevdalısı çocuklar mevlit etkinliğine renk kattı

Haberler |

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>