Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Türkiye geneli bazı büyük il ve ilçe merkezlerinde “Hazreti Peygamberi anlama ve sünnetini yaşama”temasıyla nisan ayı boyunca Mevlid etkinlikleri düzenlendi. Yüzbinlerce kişinin katılım sağladığı açık alan etkinliklerine halkın yoğun teveccühü vardı.

Midyat’ta da Platform üyesi Azim-Der’in geçtiğimiz Pazar günü Midyat ilçe otogarı yanında düzenlediği etkinliğe de binlerce Midyatlı katılım sağladı.

Etkinliğin tertip edilmesinde katkısı olan ve katılım sağlayanlara Azim-Der Başkanı Samir Özhan bir teşekkür mesajı yayımladı.

Özhan mesajında şunları söyledi:

“Değerli Midyat halkına ,STK,kurum,dernek üye ve gönüllülerimize etkinliğimize göstermiş oldukları katılım ve katkılarından dolayı çok teşekkür eder,Allah’tan ecirlerini kat kat vermesini diliyorum. Her sene farklı temalarla düzenlediğimiz etkinliklerimizin bu yıl ki teması “Hazreti Peygamberi anlama ve sünnetini yaşama”idi. Bu kapsamda 15 bine yakın Efendimizin hayatını konu alan kitap ve Hadis kitaplarını halkımıza hediye ederek onları davet ettik. Davetimize icabet edip gelenlere,müsait olmayıp katılamayan tüm peygamber sevdalısı halkımıza,STK ve kurumlara yönetim kurulumuz adına şükranlarımı sunuyorum. Azim Der olarak amacımız, halkımızda Efendimizi anlama ve sünnetini yaşama bilinci oluşturmaktır.”

AZİM-DER’den teşekkür mesajı

Haberler |

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>